Bezpieczeństwo dla dużych i małych

Organizacje, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem, często sięgają po zaawansowane technologie, jak IBM Security QRadar SIEM. Ten system w czasie niemal rzeczywistym informuje o nietypowym zachowaniu w sieci, które może być próbą ataku. Specjaliści do spraw bezpieczeństwa mogą od razu reagować i uniemożliwić włamanie.

W mniejszych organizacjach, które mają ograniczone budżety, zapewnienie bezpieczeństwa może być znacznie prostsze i tańsze niż z pozoru mogłoby się wydawać. Wrażliwe dane można na przykład przenieść do jednego z renomowanych dostawców usług chmurowych. Jego zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa danych, zakup profesjonalnych zabezpieczeń, zatrudnienie profesjonalistów.

IBM Security QRadar SIEM

Zapewnia widoczność bieżących informacji o stanie bezpieczeństwa, które aktualizowane są w czasie bliskim rzeczywistemu i pomagają w wykrywaniu zagrożeń oraz określaniu ich priorytetów, a tym samym w monitorowaniu całej infrastruktury informatycznej.

Ogranicza liczbę alertów i określa ich priorytety, pomagając ukierunkować ewentualne dochodzenia na praktycznie użyteczną listę podejrzanych incydentów. Umożliwia bardziej efektywne wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie, a przy tym generuje szczegółowe raporty o dostępie i aktywności użytkowników. Pomaga inteligentnie chronić środowiska chmurowe. Generuje również szczegółowe raporty o dostępie do danych i aktywności użytkowników ułatwiające spełnienie wymagań formalno-prawnych.